Xylitop Ksylitoli Vadelmanmaku 100 tabl.
Hinta:
5,90 €
Tilapäisesti loppu. Anna sähköpostiosoitteesi niin kerromme sinulle kun tuotetta on taas saatavilla.
Xylitop ksylitoli hampaiden hyväksi. Hyvänmakuinen Xylitop-täysksylitolitabletti jokaisen aterian ja välipalan jälkeen edistää hampaiden ja suun hyvinvointia. Makuna miellyttävä vadelma
Xylitop ksylitoli hampaiden hyväksi. Hyvänmakuinen Xylitop-täysksylitolitabletti jokaisen aterian ja välipalan jälkeen edistää hampaiden ja suun hyvinvointia. Makuna miellyttävä vadelma.
* Ksylitoli katkaisee aterianjälkeistä happohyökkäystä ja vähentää bakteeriplakin määrää estäen siten hampaiden reikiintymistä.
Laktoositon, hiivaton, gluteeniton.
Makeutusaineena ksylitoli.
Annostus:
1 - 6 tablettia aterian yhteydessä.
Anna tablettien liueta suussa aterioiden, välipalojen ja hampaiden pesun jälkeen. Liiallisella käytöllä saattaa olla laksatiivisia vaikutuksia.
Arvostele tämä tuote
Tälle tuottelle ei ole vielä annettu arvosteluita.